Taśma do naprawy książek 5 - okładka

taśma do wzmacniania wnętrza książki

Cena brutto: 68,88 zł 56,00 zł

ilość wprowadzisz w koszyku

Taśma do naprawy książek

  • taśma FP SH (rolka 3cm x 25m)
  • samoprzylepna, tekstylna taśma do naprawy książek


Taśma do konserwacji woluminów/księgozbioru wytworzona została z drobnowłóknistej, białej bawełny, o grubości 170 µm. Bezkwasowa taśma do konserwacji woluminów/księgozboru jest niezwykle wytrzymała i odporna na rozdarcia.

Taśma do konserwacji woluminów/księgozbioru jest przeznaczona min. do wzmacniania wewnętrznej części książek, łączenia boku z okładką książki.

POLECAMY! Folia do okładania książek/księgozbioru, folia samoprzylepna do okładania książek/księgozbioru całościowo ochroni woluminy co zminimalizuje koszta późniejszej konserwacji!
Nożyk do folii do okładania książek, zgrzewarka do folii oraz mata samogojąca to narzędzia ułatwiające to zadanie.Proponowane przez nas taśmy do naprawy książek cieszą się dobrą opinią, większość odbiorców raz dokonując zakupu taśm do naprawy książek, później korzysta z nich stale.

Opinie bibliotek:

"Pracujemy w bibliotece, gdzie znaczną część księgozbioru stanowią stare, zaczytane pozycje, często poddawane już naprawie. Stare taśmy po latach odklejają się, pozostawiają odbarwione ślady na kartkach. Ponowne sklejanie kartek taśmą przezroczystą, którą stosowałyśmy do tej pory, nie wyglądało estetycznie. Próba wykorzystania przez nas taśmy papierowej malarskiej też nie przyniosła spodziewanych rezultatów- taśma papierowa nie do każdego podłoża przytwierdzała się równie mocno. Dopiero zakupione na próbę taśmy z firmy Gropius sprawiły, że konserwacja zbiorów stała się przyjemnością. Wykorzystujemy na razie jeden typ taśmy- do podklejania kartek i wzmacniania grzbietów. Taśma świetnie sprawdza się do wklejania pojedynczych kartek, które często wypadają w klejonych książkach (jednak przy większej liczbie wyrwanych kartek lepiej książkę zszyć, gdyż nadmiar taśmy w książce powoduje, że trudno ją zamknąć). Doskonale wzmacnia naderwane, uszkodzone grzbiety, świetnie się na nią nanosi numer książki- my wykorzystujemy permanentne wodoodporne pisaki do pisania na płytach cd i DVD). Jest estetyczna, mocna, nie wydziela zapachu, jak niektóre taśmy, z którymi pracowałyśmy. Polecamy!
Bibliotekarze Gimnazjum nr 1 w Suwałkach"

* * *

"Pracuję w bibliotece szkoły muzycznej, gdzie - oprócz wielu książek do czytania - znajdują się duże zbiory nutowe ( w tym wiele starych i zniszczonych). W przeszłości stosowałam (dostępne w owym czasie) taśmy przezroczyste i paski papieru posmarowane klejem, które po pewnym czasie odklejały się, zostawiały ślady na kartkach i nutach. Kiedyś, przy okazji zakupów skrzynek bibliotecznych w firmie GROPIUS, zaproponowano mi zakup "na próbę" taśm do naprawy woluminów. Zakupione taśmy okazały się być rewelacyjne, ułatwiają sklejanie pojedynczych kartek książek i nut a także grzbietów książek.

1/ Taśma FP P - przezroczysta cienka, stosuję do podklejania nut (dobrze "przebijają" nuty) oraz cienkich grzbietów kilkustronicowych woluminów. Ma 4 cm ale (moim zdaniem) byłoby pożądane, aby były także inne szerokosci np. 2,5 - 3 cm a także nieco grubsza wersja tej taśmy.

2/ taśma FP T - jest b. mocna, dobra do klejenia szerszych grzbietów, ma dobry klej ale miałam przypadki, kiedy odkleiła się od matowej okładki książki (stary papier). Ma 5 cm szerokości, wg. mnie wskazana byłaby też wersja tej taśmy nieco węższa np. 4 cm.

3/ taśma FP P90 - ma 2 cm szerokości, b. dobra. W zestawie jest dyspeczer który, moim zdaniem, nie jest konieczny. Byłoby dobrze, gdyby udostępniona była również szersza taśma np. 4 cm. Taśma sprawdza się dobrze ale książki podklejane wielokrotnie stają się zbyt grube i trudne do zamknięcia.

4/ Taśma FP SH - użytkuję ją do naprawy i wzmacniania wewnętrznych części książek oraz do sklejania grzbietów ; jest b. mocna i wytrzymała na rozerwanie.

Na grzbietach sklejanych taśmami FP SH i FP T bardzo łatwo pisze się pisakami wodoodpornymi. Taśmy są mocne, estetyczne, bezzapachowe, z dobrym klejem.

Polecam stosowanie tych taśm do naprawy książek. Są b. przydatne w pracy i "ułatwiają życie".

Pozdrawiam.
Anna Kędzior"