Czytelnia

strona: 123

Biblioteka - gra o człowieka

Pobierz plakat "Biblioteka - gra o człowieka"


czytaj więcej »

Papierowe pisanki - zrób to sam

Instrukcja obsługi i szablony do pobrania


czytaj więcej »

Świąteczne symbole - plakat do pobrania

Książka Józefa Naumowicza Historia świątecznej choinki byłą inspiracją do stworzenia plakatu, który chcemy podarować bibliotekom.

Jeśli spodoba Ci się plakat, możesz go pobrać, wydrukować i umieścić na ścianie swojej biblioteki.

 


czytaj więcej »

Druga fala pandemii - wrzutnia książek pomoże zwiększyć bezpieczeństwo w Twojej bibliotece

Bezkontaktowy zwrot książek

Idealnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i użytkownikom biblioteki jest ustawienie wrzutni bibliotecznej, która umożliwi zwrot książek bez kontaktu z bibliotekarzem oraz ułatwi poddanie ich kwarantannie.


czytaj więcej »

Fraszki o pudełkach na smartfony.


O FRASZKACH

Najdziesz tu fraszkę dobrą, najdziesz złą i śrzednią,
Nie wszytkoć mury wiodą materyją przednią;
Z boków cegłę rumieńszą i kamień ciosany,
...


czytaj więcej »

Film "Zaparkuj smartfona"

"Zaparkowanie" smartfona w czasie lekcji korzystnie wpływa na zdolności poznawcze uczniów. Ograniczenie dzieciom możliwości używania smartfonów daje pozytywne efekty, m.in. jeśli chodzi o wyniki w nauce.
czytaj więcej »

RODO w bibliotece – na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Po ukazaniu się artykułu „RODO w bibliotece” zadali nam Państwo mnóstwo pytań, okazało się, że wiele kwestii jest problematycznych. Zgodnie z obietnicą, umieszczamy  uzupełnienie artykułu. Mamy nadzieję, że rozwieje Państwa wątpliwości.


czytaj więcej »

RODO w bibliotece

Dnia 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane powszechnie RODO. W obiegu pojawiło się na jego temat bardzo dużo informacji, niejednokrotnie wywołujących panikę odbiorców, strasząc planowanymi kontrolami i karami mogącymi osiągnąć milionowe kwoty. W niniejszym artykule postaram się wyjaśnić czym tak naprawdę jest RODO, dlaczego nie należy się go bać i jak przygotować instytucję jaką jest biblioteka na nową rzeczywistość dotyczącą ochrony danych osobowych.
czytaj więcej »

strona: 123